Достапни линкови

Украина-Усвоен законот за санкции против Русија


Украинскиот парламент го усвои законот со кој и се дозволува на владта на спроведе санкции против Русија. Според законот, санкциите против 172 лица и 65 компании во Русија кои ги поддржуваат и финансираат сепаратистите во источна Украина треба да бидат одобрени од Националниот совет за одбрана и безбедност.

XS
SM
MD
LG