Достапни линкови

80-тина тела се уште на местото на падот на малезијскиот авион


Австралијската министерка за надворешни работи Џули Бишоп, изјави дека уште околу 80 тела сеуште се наоѓаат на местото на падот на малезијскиот патнички авион во источна Украина. Таа истакна дека австралијските и холандските полицајци, поради борбите во тој дел од Украина, сеуште не можат да дојдат до местото на несреќата, изразувајки сомневање дека Русија врши опструкции.

XS
SM
MD
LG