Достапни линкови

Украина-19 војници загинале во ракетните напади


Украинскиот претседател Петро Порошенко

Украинското министерство за одбрана соопшти дека најмалку 19 војници биле убиени во ракетните напади на сепаратистите врз владините сили во близина на границата со Русија. Според соопшението, 23 војници досега загинале, а околу 100 биле повредени во борбите. Претседателот Петро Порошенко порача дека ќе ги најдат сепаратистите одговорни за нападите.

XS
SM
MD
LG