Достапни линкови

Наредена целосна евакуација на Обреновац


Обреновац
Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стафановиќ денеска нареди итна и целосна евакуација на Обреновац поради нов бран поплави од реката Сава. Претходно беше соопштено дека водата се повлекува од Обреновац и оти почнала дератизација на теренот. Во поплавите во Обреновац настрадаа над десет луѓе.
XS
SM
MD
LG