Достапни линкови

Времето денеска - претпладне сончево, попладно е можен дожд


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец.

Попладне локално е можен краткротраен пороен дожд со ретки грмежи, особено во западните планински премини

Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени.

Во Скопје температура до 23 степени.
XS
SM
MD
LG