Достапни линкови

Реал Мадрид го освои „Купот на кралот“


Фудбалерите на Реал Мадрид го освоија шпанскиот куп, откако во синоќешното финале во Валенсија ја совладаа Барселона со 2:1.
Поведе Реал со голот на Ди Марија, изедначи Бартра, а победоносниот гол го постигна Бејл на неколку минути пред крајот.
Синоќешното „Ел класико“ беше седмо во финалните натпревари на „Копа дел Реј“, а на досегашните 6, двата тима имаа по три победи.
XS
SM
MD
LG