Достапни линкови

Серија експлозии ви шиитски делови на Багдад


Багдад - архива
Во серијата на експлозии на автомобили бомби во делови на Багдад населени претежно со шиити загинаа најмалку 13,а а беа повредени 43 луѓе.

Станува збор за експлозии во Садр Сити, Казмиија и Самаија. Насилството во Ирак е во пораст.

Првите парламентарни избори во земјата, по повлекувањето на американските сили, треба да се одржат на 30 април.
XS
SM
MD
LG