Достапни линкови

Уапсена српска екс министерка за телекомуникации


Денеска во Белград е уапсена Јасна Матиќ, поранешна министерка за телекомункации на Србија, во Владата на премиерот Мирко Цветковиќ. Уапсената Матиќ, освен министерка за телекомункации, претходно беше и на чело на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот на Србија.
XS
SM
MD
LG