Достапни линкови

Јанкулоска: За Избирачкиот список прашајте во ДИК


Сите прашања поврзани со Избирачкиот список треба да се упатат до претседателот на Државната изборна комисија, бидејќи согласно Изборниот законик тоа е единствената надлежна институција која може да каже кој ќе биде, а кој не на Избирачкиот список.

Ова е одговорот од министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулокска на новинарското прашање во врска со изјавата на Абдулаќим Адеми за лицата кои лани биле впишани впишани да гласаат во општините Центар и Кичево, а сега се пријавени во Тирана.
XS
SM
MD
LG