Достапни линкови

Русија - ЕУ зазеде неконструктивен став


Москва соопшти дека ке одговори доколку ЕУ воспостави санкции спрема Русија поради окупацијата на Крим.

Според руското министерство за надворешни работи, ЕУ завземала не конструктивна позиција со одбивањето да соработува за договорот со Русија за прашањето со визите.

Унијата вчера реши да ги суспендира преговорите за визи и за соработка со Русија доколку руската влада за неколку дена не започне преговори со украинските власти.
XS
SM
MD
LG