Достапни линкови

Посматрачи од ОБСЕ спречени да влезат на Крим


Група од 40 невооружени воени посматрачи на ОБСЕ била спречена да влезе на Крим од групи вооружени лица, без ознаки, но се верува дека станува збор за руски војници. Целта на посматрачите на ОБСЕ беше смирување на тензиите на Крим, на кој се распоредени руски војници.
XS
SM
MD
LG