Достапни линкови

Зимските олимписки игри во Сочи започнаа


Во Сочи изутрината започнаа Зимските Олимписки Игри 2014 по вчерашната церемонија на свечено отворање. Русија го овора својот натпревар за златен медал на машката трка на 5000 метри во брзо лизгање со Иван Скорбев, Денис Јусков и Александар Руманцев. Скорбев кој во 2010 година го освои бронзениот медал, денеска го слави својот 31 роденден.
Исто така денеска на Зимските олимписки игри почнуваат машките кавлификации во скијачки скокови, како и женскиот крос натпревар.
XS
SM
MD
LG