Достапни линкови

Македонија со заем од 97 милиони евра за здравството


Управниот одбор на Банката за равој на Советот Европа и додели заем на Република Македонија во висина од 97 милиони евра, јавува МИА од Стразбур.

Заемот од 97 милиони евра бил доделен по барање на Владата на Република Македонија, а треба да послужи за продолжување на модернизацијата на здраствениот систем на земјата и подобар пристап до него.
XS
SM
MD
LG