Достапни линкови

Украинската опозиција со ултиматум до Претседателот Јануковиќ


Лидерите на украинската опозицијата Витали Кличко, Aрсениј Јатсениук и Олег Тианчубок му дадоа ултиматум на Претседателот Виктор Јанукович дека доколку не повика на одржување предвремени претседателски избори, анти владините протести ќе продолжат.
Тие соопштија дека на разговорите со претседателот Виктор Јанукович вчера не успеаа да постигнат конкретни резултати за решавање на кризата.
До овие средби доаѓа по вчерашните насилства во кои загинаа најмалку три демонстранти.
XS
SM
MD
LG