Достапни линкови

Временска прогноза - облачно и магливо


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за појава на магла по одделни котлини. Во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен јужен ветер.

Дневната температура ќе се движи до 7 до 14 степени. Во Скопје слично време со температура до 9 степени.
XS
SM
MD
LG