Достапни линкови

Акција против фалисфикатори на бугарски документи


Приведени се две лица, во акција на македонската полиција за разбивање на меѓународна криминална група која изработувала бугарски лични карти и патни исправи. Две лица се надвор од земјата, по еден се трага, а еден веќе издржува затворска казна. Официјални информации од МВР се очекуваат во текот на денот.
XS
SM
MD
LG