Достапни линкови

Убиени 6 авганистанци вработени како хуманитарци


Фарајаб - архива
Шест авганистанци вработени во француска агенција за хуманитарна помош се убиени од ,најверојатно, талибанци во северен Авганистан.
Според локалните власти во провинцијата Фаријаб, нивното возило било запрено на пат и во нив е стрелано.
Засега никој не ја превзеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG