Достапни линкови

ЗНМ: помош од Народниот правобранител за Кежаровски


Претседателот на Здружението на новинари Насер Селмани
Здружението на новинарите на Македонија денеска побара од народниот правобранител Иџет Мемети да помогне во случајот со новинарот Томислав Кежаровски. Претседателот на здружението Насер Селмани изјави дека побарал од Мемети да се уверел во информациите во јавноста дека условите за престој во затворот биле нечовечки. Мемети изјави дека бил загрижен во врска со состојбите и делбите во општество и во новинарската фела.
XS
SM
MD
LG