Достапни линкови

„Ејпл“ со петта генерација „ајпед“?


Американскиот компјутерски гигант „Ејпл“ се очекува да ја открие најновата верзија на популарните „ајпед“ таблети. Настанот е најавен за денеска во Сан Франциско, со традиционалната тајност. Петтата генерација, според нив, би била потенка и полесна од претходната и би можело да има и биометрички сензор.
XS
SM
MD
LG