Достапни линкови

Експлозија во автобус во Волгоград


Во експлозија во патнички автобус во рускиот град Волгоград, загинале најмалку 6 лица, а 20-тина биле повредени. Регионалната канцеларија на руското министерство за итни ситуации соопшти дека експлозив бил поставен во автобусот во кој во моментот на инцидентот имало 40 патници.
XS
SM
MD
LG