Достапни линкови

Изгоре болница во Бихаќ, нема жртви


пожар во болница во Бихаќ, 26.07.2013.
Во пожар кој избувнал во текот на изминатата ноќ целосно изгорела Кантоналната болница во Бихаќ, но притоа немало човечки жртви. Голем број граѓани на Бихаќ заедно со пожарникарите и полицијата помогнале во евакуирањето на пациентите. Станува збор за околу 400 луѓе кои ќе бидат смесетни во други болници. Се испитуваат причините за пожарот.
XS
SM
MD
LG