Достапни линкови

Турски контра протести - „човек стои против човекот што стои“


Десетина лица облечени во маици со натпис „човек стои против човекот што стои“, застанаа синоќа пред стоечките демонстранти на плоштадот Таксим во знак на јавна поддршка на турската Влада на Реџеп Тајип Ердоган.
Групата стоеше околу половина час, а потоа си замина од плоштадот.
Изминатите два дена илјадници демонстранти во цела Турција се приклучија кон стоечките протести против владата кои започнаа во понеделникот откако властите ги разбија демонстрациите.
XS
SM
MD
LG