Достапни линкови

Најави за нови протести во Турција


Демонстрантите кои протестираат против турската Влада планираат нови собири во повеќе турски градови, јавија медиумите. Собири ќе се одржат на централните плоштади во Анкара, Измир, Адана и Анталија. Истовремено, се очекува вечерва на митингот на владејачката Партија на правдата и развојот на истанбулскиот плоштад Казличешме да се соберат над 300.000 приврзаници на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.
XS
SM
MD
LG