Достапни линкови

Нови протести во Турција


Илјадници жители на Турција излегоа на протести низ улиците на Истамбул откако полицијата употреби солзавец и водени топови за да ги растера насобраните во паркот Гези во центарот на главниот град. Демонстрантите се заложија за продолжување на кампањата против премиерот Реџеп Таип Ердоган.
XS
SM
MD
LG