Достапни линкови

Заврши погребот на Маргарет Тачер


Заврши погребот во Лондон на поранешната британска премиерка Маргарет Тачер. Ковчегот со телото на Тачер беше пренесен на коњска кочија до катедралата Свети Павле, каде се одржа комеморацијата на која покрај кралицата Елизабета и британскиот премиер Дејвид Камерон, присуствуваат и многубројни странски државници. Тачер почина на 8 април на 87 годишна возраст.
XS
SM
MD
LG