Достапни линкови

Путин со остри критики до некои министри


Рускиот претседател Владимир Путин, во обраќањето во руската Дума и во присуство на премиерот Дмитриј Медведев, остро ја критикуваше работата на некои министри. Путин побарал од нив да признаат дека се неефикасни и оти доколку и натаму нема резултати од нивната работа, треба да си заминат. Портпаролот на Путин, Дмитриј Мешков, денеска изјави дека претседателот ги критикувал гувернерите, а не министрите.
XS
SM
MD
LG