Достапни линкови

МВР-изборите во фер и демократска атмосфера


Втор круг од Локални избори 2013. Гласање.
Изборниот ден минува мирно, во фер и демократска атмосфера согласно информациите од теренот и сите сознанија со кои располага Оперативниот штаб на Министерството за внатрешни работи. Портпаролот на МВР Иво Котевски денеска информираше дека до 14 часот не е регистриран ниту еден посериозен инцидент, ниту пак до МВР се пристигнати пријави за какво било поголемо нарушување на избирачкиот процес.
Според него, гласањето се одвива без проблеми на сите, над 1.600 гласачки места. Само на неколку избирачки места, посочи Котевски поради помали проблеми, дошло до прекин на гласањето.
XS
SM
MD
LG