Достапни линкови

Пакистан-бомбашки напад во кој цел биле полицајциПолициски офицер бил убиен а шестмина други се повредени во самоубиствен бомбашки напад во Пакистан.Полицијата соопшти дека експлозијата се случила пред маркет во градот Мардан и дека меѓу повредените имало и цивили.Ниедна група засега не ја презеде одговорноста за нападот.Во последно време има пораст на насилствата во Пакистан во очи на изборите во таа земја закажани за 11 Мај
XS
SM
MD
LG