Достапни линкови

Грузија, Азербејџан и Турција ќе потпишат план за соработка


Министрите за надворешни работи на Грузија, Азербејџан и Турција ќе се сретнат во грузискиот град Батуми. На трилатералната средба министрите ќе потпишат план за соработка. Според грузискиот заменик-министер за надворешни работи, документот опфаќа економска, културна и образовна соработка.
XS
SM
MD
LG