Достапни линкови

Теута Арифи во официјална посета на Тирана


Вицепремиерката за евроинтеграции Теута Арифи.
Вицепремиерката за евро-интеграции, Теута Арифи денеска престојуваше во официјална посета на Тирана на покана на нејзината албанска колешка Мајлинда Брегу. Како што соопшти Секретаријатот за европски прашања, за време на средбата станало збор за унапредување на евроинтеграциските процеси преку продлабочување на билатералните односи на двете земји на повеќе полиња, а особено преку размена на искуства за процесот на евроинтеграција.
XS
SM
MD
LG