Достапни линкови

Израел уапси 25 припадници на Хамас


Лидерот на Хамас Калед Мешал
Израелската војска во текот на изминатата ноќ на Западниот Брег уапсила 25 членови на Хаамас, меѓу нив и тројца пратеници. Од 74 пратеници на Хамас во Палестинскиот совет, 12 се во притвор на израелските власти. Палестинскиот совет има 132 члена.
XS
SM
MD
LG