Достапни линкови

Можни одрони на неколку патни правци


Mожни се зачестени одрони, посебно на патните правци Маврово-Дебар-Струга, Демир Капија-Удово и Катланово-Велес, соопштија од Македонија пат. Оттаму велат и дека редовно ги контролират и одржуваат проодни сите патни правци. Инаку, сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, во зимски услови, по претежно суви коловози, соопшти ЈП „Македонија пат“.
XS
SM
MD
LG