Достапни линкови

Пакистан го призна независно Косово


Пакистан донесе одлука за признавање на независно Косово, соопшти портпаролот на косовското министерство на надворешни работи Артан Бехрани, откако за тоа добиле официјално известување од таа држава.
Пакистан со ова стана 98 држава која го признава Косово, по прогласувањето на независноста во февруари 2008 година.
XS
SM
MD
LG