Достапни линкови

Министерот Тодоров најави закански мерки за „нехуманите лекари“


Mинистерот за здравство Никола Тодоров
Mинистерот за здравство Никола Тодоров денеска изјави дека ако продолжи нехуманиот третман на некои од лекарите кои учествуваат во штрајкот ќе биде принуден од почетокот на наредната недела да го спроведува Законот. Тој ги повика лекрите да не дозволат, како што рече, најтешко болните луѓе да бидат инструмент за остварување на нечиј политички, материјален или каков било друг бенефит.
XS
SM
MD
LG