Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со мала облачност


Macedonia - late autumn, Skopje, 10Nov2010
Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а по одделни котлини и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Во попладневните часови ќе има повеќе сонце, односно ќе има намалување на облачноста. Утринската температура се движи од три до девет, а дневната од 12 до 17 степени.

Во Скопје утре слично време со температура до 15 степени.

За време на викендот и почетокот на наредната недела ќе преовладува претежно стабилно, суво и релативно топло време со појава на магла по котлините и речните долини.
XS
SM
MD
LG