Достапни линкови

Ердоган го обвини Израел за етничко чистење


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган го обвини Израел дека изведува етничко чистење, дека ги прекршува меѓународните закони и окупира палестинска територија, јавуваат турските медиуми. Тој во својот говор на заседанието на неговата Партија на правдата и развојот изјави дека никој не може да каже дека Израел го користи своето право на заштита затоа што, како што вели, во моментов сее терот на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG