Достапни линкови

Најмалку 20 луѓе згинале при последната експлозија во Сирија


2
Сириските активисти за човекови права со седиште во Лондон, соопштија дека при последната експлозија во провинција во Дамаск загинале најмалку 20 припадници на владините трупи. На експлозијата и претходеле жестоки вооружени борби, па според извори од локалните болници, бројот на жртви расте, се вели во соопштението. Бунтовниците користела мали експлозовни направи кои биле поставени во регионот каде што преноќува армијата. Во изминативе неколку дена во тој регион се водат жестоки битки меѓу бунтовниците и владините безбеносни сили.
XS
SM
MD
LG