Достапни линкови

Вељановски испрати телеграма со сочуство до храватските пратеници


Претседателот на македонското Собрание Трајко Вељановски испрати телеграма со сочуство за смртта на претседателот на хрватското Собрание Борис Шпрем.
Во теграмата за пратениците пишува дека со желење ја слушнал тажната вест и дека со неговиот колега Шпрем се сретнал во март годинава кога размениле мислења и видување за состојбите на двете држави.
XS
SM
MD
LG