Достапни линкови

Украина- Азербејџан провоцира


Зградата на украинското Министерство за надворешни работи.
Украинското Министерство за надворешни работи вели дека е провокација тоа што медиумите во Азербејџан јавија дека Украiна минатата година продала ракети и ракетни системи на Ерменија. Од Министерството велат дека земјата строго ги почитува меѓународните обврски што ги презела пред ОН и ОБСЕ . Ермeнското министерство за одбрана исто тка ги негираше таквите наводи. Ерменија и Азербејџан се во конфликт за областа Нагорно-Карабах.
XS
SM
MD
LG