Достапни линкови

Арифи и Попоски во посети на Брисел


Вицепремиерката за евроинтеграции Теута Арифи е во посета на Брисел, во чии рамки ќе се сретне со комесарот за проширување и соседска политика на Европската комисија, Штефан Филе. По повод Деветтиот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација меѓу Македонија и Европската унија во Брисел е и министерот за надворешни работи Никола Попоски,.
Попоски денеска во Европскиот совет треба да се сретне со вицепремиерот и министер за надворешни работи на Малта, Тонио Борг, по што има а средба со Штефан Филе.
XS
SM
MD
LG