Достапни линкови

Франција и Шпанија во четвртфиналето во Доњецк


Денеска во Доњецк – Украина во рамките на четвртфиналето на Европското првенство во фудбал играат Франција и Шпанија. Шпанците не ги имаат победено французите на последни 6 турнири.
Победникот од овој меч, во полуфиналето ќе се соочи со Португалија.
Синоќа во Гдањск –Полска, Германија ја совлада Грција со 4 спрема 2 и се пласира во полуфиналето каде што ќе се соочи со победникот од натпреварот меѓу Англија и Италија.
XS
SM
MD
LG