Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движи од девет до 17, а дневната од 26 до 34 степени.

Во Скопје слично време со температура до 31 степен.

И за време на викендот се очекува топло и суво време.
XS
SM
MD
LG