Достапни линкови

Чикаго: Тројца упасени пред самитот на НАТО


протести настанаа пред почетокот на настанот - демонстранти бараат „крај на насилството“ на Алијансата
Тројца мажи се уапсени под обвиненија за планирање на напад на изборниот штаб на амаериканскиот претседател барак Обама и планиран напад на полицијата со молотови коктели пред започнувањето на самитот на НАТО во Чикаго. Полицијата соопшти дека нема непосредни закани за лидерите на 50 нации кои ќе се сретнат на самитот на Алијансата. Според обвинителството, тројцата уапсени се анархисти кои со недели се фалеле дека ќе направат голема штета во Чикаго.
XS
SM
MD
LG