Достапни линкови

Шефот на МААЕ во недела во посета на Техеран


Јакиа Амано
Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Јакиа Амано во недела ќе отпатува во еднодневна работна посета на Иран. Предвидено е да разговара со со секретарот на иранскиот врховен национален совет, Саед Џалили и со други претставници. Посетата на Амано на Техеран ќе се реализира на два дена пред предвидениот состанок меѓу Иран и 6-те светски сили во Багдад, на кој ќе се разговара за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG