Достапни линкови

Приведен началникот на Косовскиот округ


Косовскиот министер за внатрешни работи Бајрам Реџепи
Косовскиот министер за внатрешни работи Бајрам Реџепи изјави дека косовската полиција синоќа го привела началникот на Косовскиот округ Горан Арсиќ, на кому му е одредена мерка притвор до 48 часа. Во изјава за Танјуг министерот вели дека Арсиќ и уште еден човек од српска националност се приведени по пријава на лица кои кажале дека началникот на Косовскиот округ ги уценувал да излезат на парламентарните избори во Србија на 6 мај.
XS
SM
MD
LG