Достапни линкови

Јеремиќ: Инцидентите во Македонија се опасен тренд


Српскиот министер за надворешни работи Вук Јеремиќ денеска изјави дека последните инциденти во Македонија се „еден опасен тренд“ и лесно би можеле да прераснат „во нешто многу посериозно“.
- Не би требало едноставно да се доживува ваков вид на инцидент. Еден таков инцидент на Балканот може многу лесно да се разгори и да прерасне во нешто многу посериозно, истакна Јеремиќ за време на посетата на Чачак.
Шефот на дипломатијата на Србија нагласи дека овие настани се „внатрешна работа на Македонија“.
XS
SM
MD
LG