Достапни линкови

САД: авион се урна врз супермаркет


Мал авион се урна врз супермаркет во градот Деланд во јужната американска држава Флорида, јавуваат новинските агенции додавајќи дека притоа пет луѓе биле повредени. Според сведоците, пред падот авионот имал проблеми со моторите.
XS
SM
MD
LG