Достапни линкови

Две жени загинаа при експлозија во истанбулско кафуле


Две жени загинаа, а еден човек е повреден изутрината при експлозија во кафуле во истанбулскиот кварт Есенлер.
Инцидентот се случи во шест часот по локално време. По експлозијата во кафулето избил пожар.
Од огнот бил зафатен и еден автомобил што бил паркиран пред локалот.
Се уште се напознати причините за експлозијата.
XS
SM
MD
LG