Достапни линкови

Аријана носи намирници на вселенската станица Мир


Европската ракета Аријана денеска беше лансирана од Француска Гвајана и носи намирници на Меѓународната Вселенска станица. Во беспилотниот вселенски брод изграден од конзорциум предводен од индустрискиот гигант ЕАДС има гориво, храна, облека и кислород за екипажот на станицата.
XS
SM
MD
LG