Достапни линкови

Експлозија на автомобил бомба во полициска станица во Авганистан


Експлозија на автомобил бомба во Кандахар
Најмалку шест полицајци загинаа, а 16 лица се повредени при експлозија на автомобил бомба во авганистанскиот град Кандахар. Нападот се случил на паркинг зоната на полициска станица во градот.
Локалните власти соопштија дека меѓу повредените се шест полицајци и 10 цивили.
XS
SM
MD
LG